Zespół

MÓWIMY TWOIM JĘZYKIEM A NIE JĘZYKIEM PRAWNICZYM. NASZ ATUT TO PRAWNICY MAJĄCY 15 LAT DOŚWIADCZENIA W ODDANEJ SŁUŻBIE PRZEDSIĘBIORCOM.

KRYSTIAN KARAŚ


RADCA PRAWNY

Wspólnik Kancelarii. W latach 2004-2009 roku studiował na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach i uzyskał tytuł magistra prawa. W latach 2010-2013 odbywał aplikację radcowską w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Katowicach. Wykonuje zawód radcy prawnego nieprzerwanie od 2013 roku. Autor publikacji prasowych z zakresu prawa i postępowania cywilnego. Na co dzień odpowiada za zarządzanie Kancelarią i jej zespołem. W swojej praktyce zawodowej zajmuje się w szczególności reprezentowaniem klientów w sprawach sądowych oraz prawem zobowiązań, w tym na przygotowywaniu, opiniowaniu a także negocjowaniu treści umów gospodarczych. Na co dzień sporządza również analizy prawne, raporty i prognozy dla zarządów i rad nadzorczych w spółkach prawa handlowego oraz zajmuje się doradztwem biznesowym i podatkowym. Świadczy pomoc prawną dla jednostek samorządu terytorialnego oraz komunalnych osób prawnych. Klienci doceniają jego umiejętności komunikacyjne, dyspozycyjność i kreatywne podejście do rozwiązywania sporów. W życiu prywatnym uprawia jogę, bieganie, jazdę na snowboardzie oraz zajmuje się sprawami lokalnej społeczności. Jest także aktywny w mediach społecznościowych oraz prowadzi swój kanał na Youtube.

WOJCIECH OSŁAWSKI


RACA PRAWNY

Wspólnik Kancelarii. W latach 2002-2007 roku studiował na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach i uzyskał tytuł magistra prawa. W latach 2010-2013 odbywał aplikację radcowską w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Katowicach. Wykonuje zawód radcy prawnego nieprzerwanie od 2013 roku. W 2023 roku ukończył, prowadzone na Uniwersytecie Śląskim podyplomowe studia: Cyber Science. Tokenizacja i automatyzacja procesów w gospodarce cyfrowej. Aspekty prawne, technologiczne i zarządcze. W swojej praktyce zawodowej reprezentuje klientów w sporach sądowych, przygotowuje umowy zobowiązaniowe oraz zajmuje się negocjacjami gospodarczymi. Znaczna część jego pracy to weryfikacja prawidłowości procesów w spółkach prawa handlowego z sektora prywatnego oraz samorządu terytorialnego i związane z tym doradztwo. Realizuje również zadania z zakresu ochrony danych osobowych jako inspektor ochrony danych. Pasjonuje się skrzyżowaniem prawa i technologii, koncentrując się na sztucznej inteligencji, aspektach prawnych e-sportu i ochronie danych. Jego dużymi atutami są umiejętność pracy pod presją czasu i odporność na stres. Aktywnie gra w koszykówkę i jest fanem NBA oraz gier komputerowych. Wolny czas spędza grając w szachy i analizując strategie szachowe.

MACIEJ PSZCZÓŁKA


DORADCA PODATKOWY

W latach 2004-2009 studiował na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach i uzyskał tytuł magistra prawa. W latach 2010-2013 odbywał aplikację adwokacką w Izbie Adwokackiej w Katowicach a następnie rozpoczął wykonywanie zawodu adwokata. W 2013 roku złożył egzamin na doradcę podatkowego w Krajowej Izbie Doradców Podatkowych Oddział Śląski i praktykował w organach podatkowych a nieprzerwanie od 2014 roku wykonuje zawód doradcy podatkowego. Główne domeny jego aktywności to konsultacje, opracowywanie analiz i strategii dotyczących prawa podatkowego, występowanie o interpretacje podatkowe i reprezentowanie klientów w tych postępowaniach. Duża część jego aktywności to zabezpieczenie procesów prowadzonych przez Kancelarię od strony podatkowej (np. przy przekształceniu formy prawnej, wnoszeniu aportów, restrukturyzacji). Wspiera Kancelarię również w zakresie zagadnień prawa karnego w stosunkach gospodarczych. Prywatnie pasjonat pszczelarstwa oraz motoryzacji, który spędza wolny czas na torach wyścigowych. Uwielbia grać na pianinie, tenis i narciarstwo alpejskie. Często narzeka na brak śniegu.

AGNIESZKA BOŁDYS


APLIKANTKA RADCOWSKA

W latach 2015-2020 studiowała na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach i uzyskała tytuł magistra prawa. W latach 2021-2023 odbywała aplikację radcowską w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Katowicach a obecnie przygotowuje się do egzaminu na radcę prawnego. W latach 2020-2021 uczęszczała na studia podyplomowe z zakresu Prawa zamówień publicznych i partnerstwa publiczno-prawnego na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. W 2019 roku uzyskała licencję zarządcy nieruchomości w Krajowej Izbie Gospodarki Nieruchomościami. W Kancelarii zajmuje się prawem zamówień publicznych, prawem samorządu terytorialnego, prawem pracy. Nadzoruje też procesy przekształceniowe prowadzone w oparciu o prawo spółek handlowych oraz postępowania rejestrowe. Do jej zadań należy nadzór nad prawidłowością świadczonych przez Kancelarię usług windykacji masowej na rzecz jednostek/spółek związanych z samorządem terytorialnym. Jej ogromnym atutem jest terminowość, rzetelność oraz imponująca wydajność i organizacja pracy. Prywatnie uwielbia gotowanie, podróże w dalekie zakątki jak również treningi cardio i pilates, przez co można ją często spotkać w siłowni. Ceni sobie spokój domowego ogniska i możliwość wyciszenia z ciekawą książką psychologiczną lub kryminałem. Dumna właścicielka przygarniętej kotki „Pupci”, która czasem nieodpłatnie pomaga jej w pisaniu wniosków egzekucyjnych.

TOMASZ KILISZKOWSKI


MAGISTER INŻYNIER

Ukończył Politechnikę Śląską i uzyskał tytuł magistra inżyniera w 1999 roku. Kierownik zespołu Kancelarii odpowiedzialny za koordynację postępowań sądowych i egzekucyjnych u klientów masowych oraz za prawidłowy obieg dokumentacji i jej terminowość. Zajmuje się przygotowywaniem projektów pozwów i wniosków egzekucyjnych oraz pism niezbędnych w tych postępowaniach. Odpowiada również za bezpieczeństwo baz danych oraz zgodność danych w bazach klientów i Kancelarii. Klienci doceniają go za dokładność, rzetelność i realizację wszystkich zadań na czas. Prywatnie sporo gotuje i uwielbia odwiedzać miejsca z dobrą kuchnią. Ceni sobie długie spacery, fotografię, podróże i zwiedzanie starówek historycznych miejscowości jak też czas na łonie przyrody.

KAMILA WILK


PRAWNIK, PSYCHOLOG

Ukończyła Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w 2022 roku oraz Instytut Psychologii Stosowanej na Wydziale Zarządzania i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego w 2023 roku, uzyskując tytuły magistra prawa oraz magistra psychologii stosowanej. Do jej zadań w kancelarii należy przygotowywanie dokumentacji w postępowaniach sądowych i egzekucyjnych w tym postępowaniach rejestrowych w Krajowym Rejestrze Sądowym. Z uwagi na profesjonalne wykształcenie z zakresu psychologii wspiera pozostałych członków zespołu w strategiach procesowych, negocjacjach i analizach mających na celu ugodowe załatwianie sporów gospodarczych oraz przy strategiach wizerunkowych w celu utrzymywaniu dobrych relacji z klientami i otoczeniem biznesowym. Prywatnie absolwentka szkoły muzycznej, zapalona wiolonczelistka i uczestniczka koncertów instrumentalnych, która ceni sobie czas spędzony na słuchaniu muzyki klasycznej, gotowaniu tradycyjnych potraw kuchni polskiej oraz dobrej lekturze.

BARTOSZ DRZYZGA


PRAWNIK

Ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w 2022 roku i uzyskał tytuł magistra prawa. Aktualnie uczęszcza na studia podyplomowe na Uniwersytecie Jagiellońskim na kierunku Bezpieczeństwo informacji i ochrona danych osobowych. W kancelarii wspiera zespół w zagadnieniach z zakresu ochrony danych osobowych. Ponadto uczestniczy w przygotowywaniu projektów pism i wniosków w postępowaniach sądowych i egzekucyjnych oraz przygotowywaniu dokumentów korporacyjnych w oparciu o prawo spółek handlowych. Miłośnik pływania, literatury faktu oraz niskobudżetowych podróży.

PAWEL STOL


TELEINFORMATYK, INŻYNIER BEZPIECZEŃSTWA DANYCH

Ukończył Śląską Wyższą Szkołę Zarządzania im. Gen. Jerzego Ziętka i uzyskał tytuł inżyniera o specjalności: Teleinformatyka i bezpieczeństwo systemów informatycznych w 2013 roku. W Kancelarii zajmuje się wsparciem w zakresie prawidłowego funkcjonowania infrastruktury teleinformatycznej oraz bezpieczeństwa danych oraz czuwa nad prawidłowością i terminowością licencji do programów wspierających Kancelarię w codziennym funkcjonowaniu. Prywatnie pasjonat matematyki, szachów, gier komputerowych i zadań logicznych. Interesuje się publikacjami dotyczącymi przestrzeni kosmicznej oraz historii NASA. Lubi spędzać wolny czas z kostką Rubika oraz oglądając filmy o tematyce science fiction.